۱۰ استراتژی مهم برای استخدام کارمندان جدید

دسته بندی ها : آموزش 25 ژوئن 2021 سهیلا سرگزی 916 بازدید

منظور از استراتژی استخدام چیست؟ یکی از اولویت های مهم برای تمامی مدیران استراتژی استخدام افرادی است که توانمند و مناسب کار باشند. افرادی که تحصیلات بالا  توانایی های بسیار و در زمینه ی شغل مورد نظر مهارت کافی دارند علاوه بر این که برای شرکت خود مفید هستند به یکی از باارزش ترین های سازمان تبدیل می شوند.

 

این افراد با توانایی های بالایی که دارند در موفقیت و آینده ی سازمان بسیار تأثیر گذار هستند پس در نتیجه پیدا کردن این افراد بسیار مهم و ضروری محسوب می شود که بستگی به یک استراتژی استخدام خوب دارد.

 

در واقع این استراتژی استخدام تدوین یک برنامه موفق محسوب می شود تا بر اساس آن کارمندانی شناسایی بشوند که مناسب با ویژگی های برتر و توانایی های بالا هستند. کارفرمایی که وظیفه ی استخدام کارمندان خود را برعهده دارد باید با توجه به این استراتژی یک برنامه ی کامل برای شناسایی، جذب، استخدام و به کارگیری نیروها برنامه ریزی کند. مطالب بسیاری وجود دارد تا شما یک استراتژی موفق را ارائه دهید. ما در این مقاله به چند نمونه از آن ها رسیدگی می کنیم.

 

۱۰ استراتژی مهم برای استخدام کارمندان جدید

 

 • با افرادی که برای استخدام مراجعه کرده اند مانند یک مشتری رفتار کنید؛ در اولین برخوردتان با این افراد به گونه ای رفتار کنید تا حس خوب را به او انتقال بدهید چرا که اولین برداشت او از شرکت شما بسیار مهم است او باید حس احترام و ارزشمند بودن را از جانب شما دریافت کند این یک تکنیک محسوب می شود و جوینده کار مانند یک مشتری با ارزش شمرده می شود.

 

 • تا جایی که ممکن است مشکلات و ناراحتی های شخصی یا محل کار را پشت چهره ی خندان تان مخفی کنید شما باید یک فرد خوش رفتار به نظر برسید. خوش قول باشید و در زمان معین در جلسه شرکت کنید. شما باید به وقت کاندیدای استخدام تان احترام بگذارید و اگر امکان دیر رسیدنتان وجود دارد حتماً آن را اعلام کنید.

 

 • استفاده از رسانه ی اجتماعی بسیار تأثیرگذار است؛ استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از ۱۰ استراتژی مهم استخدام کارمندان جدید محسوب می شوند. که شما با داشتن این صفحات با افراد مختلف در ارتباط خواهید بود و نیازهای کاریتان را با آن ها به اشتراک می گذارید.

 

 • شما با استفاده از رسانه ی اجتماعی می توانید کارمندان جدیدی نیز استخدام کنید چرا که افراد دنبال کننده، پست های به اشتراک گذاشته شما را علاوه بر مطالعه شخصی برای دوستان و آشنایانشان هم ارسال خواهند کرد.

 

 • شما با به اشتراک گذاشتن عکس ها و فیلم های مربوط به رویداد های شرکت و یا پست های آموزشی به کاندیدای استخدامتان این زمینه را فراهم می کنید تا با فرهنگ شرکت شما آشنا شوند و هر چه شناخت افراد بیشتر باشد تقاضا برای استخدام و نیروی کار بالاتر خواهد رفت.

 

 • برنامه ای را سازماندهی کنید تا افراد با استعداد را شناسایی و جذب کنید؛ اگر فردی که استخدام کرده اید توانایی کمی داشته باشد می تواند حجم کاری بقیه کارمندان شما را بالا ببرد و بر عکس این موضوع نیز وجود دارد اگر کارمند استخدامی شما توانایی بالایی داشته باشد می تواند به راحتی سرعت انجام فعالیت های شرکت را بالا ببرد.

 

 • یکی از راه های پیدا کردن افراد با استعداد این است که از کارمندانتان بخواهید همکارانشان را خودشان معرفی و انتخاب کنند. یکی از روش های استخدام نیروهای جدید مانند گوگل استفاده از این استراتژی استخدام می باشد و بسیار بازده خوبی داشته است.

 

 • یکی دیگر از راه های شناسایی افراد با استعداد تشویق و قرار دادن پاداش برای افرادی است که یا استعداد برتر دارند یا افرادی را با استعدادهای برتر شناسایی و به شما معرفی می کنند.

 

 • استفاده از تست های روان شناسی؛ مدیران منابع انسانی باید بدانند ۱۰ استراتژی مهم برای استخدام کارمندان جدید به آن ها کمک می کند تا بتوانند از استخدام افراد اطمینان حاصل کنند. شاید داشتن یک رزومه قوی و یا مصاحبه حضوری نتواند به خوبی شایستگی و صلاحیت های یک فرد را نمایان کند.

 

 • اگر فرد مورد نظر تحصیلات عالی داشته باشد اما روحیاتش با سمتی که در آن شغل قرار است بر عهده بگیرد تطابق نداشته باشد نمی تواند کارها و وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهد فرقی نمی کند شاید فرد دارای استعدادهایی هم باشد اما با شغل او هیچ هم خوانی ندارد در دو حالت فرد شغل خود را از دست داده و هزینه و زمان شرکت از دست خواهد رفت.
 • به همین جهت به شما پیشنهاد می کنیم در جلسات مصاحبه از تست های معتبر روانشناسی استفاده کنید این تست ها شخصیت فرد، صلاحیت هوشی و مهارت فرد را مشخص می کند.
 • آگهی های مربوط به استخدام تان را بروز رسانی کنید؛ روزانه هزاران در خواست شغلی در شبکه های اجتماعی قرار می گیرند شما باید برای بهره وری از ۱۰ استراتژی مهم برای استخدام کارمندان جدید آگهی های خود را از قالب نوشته ها تا طراحی و زیبایی قلم به گونه ای انتخاب کنید تا کاملاً جذب کننده باشد و فرد برای مطالعه آن وقت بگذارد. سعی کنید پست ها و آگهی های خود را به روز رسانی کنید تا در صدر لیست های جست و جو شونده قرار بگیرید.

 

 • رزومه هایی که ارسال شده اند آنلاین بررسی کنید؛ برای سرعت بخشیدن به روند استخدام و یافتن افراد با استعداد در آگهی خود مهارت و تحصیلات مورد نظرتان را که به دنبال شان هستید ذکر کنید بعد از ارسال رزومه آن را با دقت مطالعه کرده و با تأیید شدن فرد از او درخواست مصاحبه حضوری کنید.

 

 • افرادی را که در گذشته کاندیدای استخدام بودند در نظر بگیرید؛ افراد زیادی برای شما رزومه ارسال می کنند و دارای مهارت ها و تحصیلات متفاوت هستند اگر شما در گذشته آن ها را رد کرده باشید با در دست داشتن رزومه آن ها می توانید دوباره از آن ها درخواست همکاری کنید.

 

 • یک سایت معتبر برای شرکت خود ایجاد کنید؛ تا جایی که ممکن است در سایتی که برای شرکت تان ایجاد کرده اید اطلاعات شرکت و داشتن مهارت های لازم برای استخدام را ذکر کنید تا فرد مورد نظر با مطالعه آن بهترین انتخاب را انجام دهد. فراموش نکنی تا سایت خود را دائما بروز رسانی کنید.

 

 • در همایش هایی که مربوط به کارتان است شرکت کنید؛ رویدادهای هر صنعت فرصتی را برای شما ایجاد می کند تا با متخصصان با انگیزه رو به رو بشوید اگر به دنبال یک استعداد برتر مانند مهندس نرم افزار هستید مسلماً بهترین راه شرکت در همایش توسعه نرم افزار است.

 

 • کارمندان خود را در پروسه ی مصاحبه قرار دهید؛ در واقع می توان گفت کارمندان کارکشته شما می توانند توضیحاتی دقیق از تجربه های خود به افرادی که به تازگی استخدام شدند ارائه دهند.

 

کلام پایانی

استراتژی های مهم برای استخدام کارمندان جدید به شما عزیزان ارائه شد شما با مطالعه دقیق می توانید از این راه کارها یکی را انتخاب کرده و به نحو احسنت اجرا کنید. امید است با استخدام افراد با استعداد در شرکت و محل کار تان موفق باشید.

جهت آموزش و یادگیری استراتژی های جدید می توانید به وب سایت کوچینگ سرگزی مراجعه کنید و از خدمات مشاوره ارزشمند یک بیزنس کوچ قدرتمند بهره ببرید.

 

سهیلا سرگزی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هفده + دو =

  لینک کوتاه :
  پیشنهاد شگفت انگیز

  برای دریافت مشاوره رایگان

  ارسال ایمیل
  این فرصت  استثنایی را از دست ندهید
  close-link

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!