15 فعالیت روزانه مدیران موفق

دسته بندی ها : آموزش 10 فوریه 2021 سهیلا سرگزی 938 بازدید
15 فعالیت روزانه افراد موفق

مدیران در روز کار هایی را انجام می دهند که به تدریج به آن عادت کرده اند. اکثر مردم از اینکه مدیران چگونه به سرعت تصمیم گیری می کنند تعجب می کنند اما اگر به پشت زمینه ی کار آنان نگاهی بیندازند خواهند دید تصمیم گیری آن ها به چندین سال تجربه و پشت سر گذاشتن مشکلات اتخاذ می شود. در ادامه ما به برسی 15 فعالیت روزانه ی مدیران موفق می پردازیم که شاید برخی را به دست آورده اند و برخی به طور ذاتی در درون آنان وجود داشته است.

 1. ایجاد حس امنیت و اعتماد به نفس در دیگران

مدیران موفق هیچگاه از کلمات منفی که اعتماد به نفس کارمندان خود را پایین بیاورد استفاده نمی کنند و همیشه به گونه ای رفتار می کنند که کارمندان احساس امنیت در محیط کاری خود داشته باشند و با اعتماد به نفس بالا نظرات و پیشنهادات خود را بیان کنند. مدیران موفق به کارمندان خود امنیتی می دهند که آنان بدون هیچ ترس و دلهره ای نظرشان را بیان کنند و حتی با نظر مدیر مخالفت داشته باشند.

مدیران موفق

 1. تصمیم گیری سریع

همان طور که در قسمت بالا خواندید مدیران موفق می توانند تصمیماتی سریع بگیرند چرا؟ زیرا آنان خوب گوش می دهند و با استفاده از تجربیات گذشته خود تصمیم گیری می کنند. مدیران موفق بسیار روان صحبت می کنند و مکالمات را ساده و بدون اختلاف به نتیجه می رسانند. آن ها سخنان بیهوده را خاتمه داده و سریع به مطالب مهم رسیدگی می کنند. از آنجایی که عدم قطعیت در تصمیم گیری مدیران یکی از اساسی ترین عوامل سقوط کسب و کار می باشد، مدیران موفق به جای فکر کردن طولانی و یافتن بهترین راه با قاطعیت تصمیم می گیرند.

 1. رسیدن به هدف

همه ی ما در زندگی دارای هدف هایی کوچک و بزرگ هستیم تا به خواسته های خود دست یابیم اما مدیران نه تنها به فکر هدف های خود بلکه به فکر هدف های کارمندان و شرکت نیز هستند. آن ها سعی می کنند به گونه ای برنامه ریزی کنند که در راه رسیدن به اهداف خود به دیگران و مخصوصا شرکت خود و کارمندان خود ضرر نرسانند و در راه رسیدن به اهداف کارمندان خود را یاری کنند.

 1. انتقال پیام

مدیران موفق در انتقال دادن پیام خود به دیگران بسیار قوی هستند و توقعاتی که از دیگران دارند را به زبان می آورند و اغلب انتقاد پذیر هستند. آن ها ارزش های شرکت و کار های روزانه را هر روز به کارمندان یاد آوری می کنند که شرکت دچار پیچیدگی و بی نظمی نشود و همواره کار ها سریع انجام گیرد.

 1. شرکت دادن کارمندان در چالش ها

مدیران موفق مهارت ها و توانمندی های کارمندان خود را می شناسند. به کارمندان خود می آموزند که اگر در چالش ها و تفکرات شرکت نکنند رشد نخواهند کرد. مدیران موفق محیط کاری را دوستانه جلوه می دهند تا کارمندان آن ها خوب تفکر کنند و راه حل هایی منطقی و جذاب ارائه دهند. هر کارمندی باید تفکر داشته باشد تا سبب رشد و پیشرفت شرکتش شود.

 1. الگو برداری

در شرکت هایی که مدیران موفق وجود دارند کارمندان از مدیران الگو برداری می کنند و مدیران موفق این را خوب می دانند که هر گونه کار اشتباه آنان زیر نظر است و بر روی رشد کارمندان تاثیر می گذارد. مدیران موفق به هر آنچه می گویند عمل می کنند. اگر مدیری توقع عمل گرایی از کارمندان خود دارد باید بداند اولین گام را خود باید بردارد و کار را اجرا کند.

رفتار مدیران موفق

 1. دادن پاداش

یکی از مهم ترین و ضروری ترین کار روزانه یک مدیر موفق ارزیابی کارمندان و مجموعه است. آن ها به اضای هر عملکرد خوب و پیشرفت زیاد در کارمندان خود پاداش هایی را برای آنان در نظر دارند. مدیران موفق کارمندان با عملکرد بالا را مانند بقیه ی افراد نمی بینند و پاداش آن ها را فراموش نخواهند کرد.

 1. کشف استعداد ها

مدیران موفق سعی در کشف استعداد های کارمندان دارند. آن ها در افزودن توانمندی های کارمندان تخصص بالایی دارند و می دانند که در کدام کار می بایست از توانمندی های منحصر به فرد هر کدام از کارمندان خود استفاده کنند.

 1. مشورت و مشاوره از دیگران

مدیران موفق در تمامی حوزه ها از دیگران مشورت و مشاوره دریافت می کنند و همواره از تجربیات دیگران کمال استفاده را دارند. هر مدیر موفقی می داند که با پیشرفت هر روزه ی تکنولوژی، هر چه علم و دانش داشته باشد باز کم است. بنابراین همیشه به دنبال کسب علم و دانش است. مدیران موفق در تمامی زمینه ها از دیگران مشورت می گیرند حتی زمان هایی که خود آن ها در آن زمینه متخصص باشند.

 1. دادن اطلاعات به کارمندان

مدیران موفق از دادن اطلاعات به کارمندان اجتناب نمی کنند و همیشه به آنان بازخورد می دهند. آن ها می دانند که هر چه اطلاعات کارمندان زیاد تر باشد موجب پیشرفت بیشتر در آن عرصه می شوند.

 1. حل سریع مسئله ها

مدیران موفق در تلاشند که اگر مسئله ای پیش آمد سریع آن را حل کنند تا در انجام کار ها دچار تعلل نشوند. ولی با وجود سریع بودن در حل مسئله ها نکته ی حائز اهمیت برای یک مدیر موفق حل مسئله از پایه و اساس است. یعنی به گونه ای که دیگر آن مسئله و مشکل در طول انجام کار پیش نیاید.

 1. روحیه ای شاد و مثبت

مدیران موفق همواره دارای محیطی شاد و روحیه ای شاد هستند و کاری را که انجام می دهند باعث شادی و حس خوب به کارمندان می شود. آنان با رفتار خود انگیزه و انرژی را به کارمندان می دهند و آن ها را به انجام کار ها و پیشرفت در کار ترغیب می کنند. مدیران موفق هیچ گاه اجازه ی نا امیدی به کارمندان را نمی دهند و در زمان شکست نیز استوار تر و با انگیزه تر بلند می شوند.

 1. معلمی حرفه ای

مدیران موفق همیشه به دنبال آموزش دادن مطالب مختلف به کارمندان خود هستند. زیرا خود آنان نیز همواره به دنبال یادگیری و فرا گیری مطالب جدید هستند. مدیران موفق اطلاعات ارزشمند را برای خود نگه نمی دارند و هر  آموزش و یا مطلب تخصصی که خود یاد گرفتن را با تیم خود در جریان می گذارند تا تیم پیشرفت کند.

 1. فروتنی در مدیریت

مدیران موفق دارای ویژگی های مختلفی هستند اما در نظر اول فروتنی آنان به چشم می خورد  به گونه ای که انگار هیچ جایگاه برتری نسبت به کارمندان خود ندارند. به همین دلیل است که مدیران موفق در حوزه ی برقراری ارتباط و تاثیر گزاری بر روی دیگران توانا هستند.

مدیر-موفق

 1. شوق و علاقه به مسئولیت

مدیران موفق در تمامی مسئولیت هایی که به عهده می گیرند شوق و علاقه ی خاصی نشان می دهند به گونه ای که دیگران را نیز تحت تاثیر شوق خود در برابر انجام کارها قرار می دهند. بنابراین کارمندان نیز تحت تاثیر شوق مدیر موفق خود به سریع پیش بردن کار و تلاش برای بهتر شدن کار هدایت خواهند شد.

سخن پایانی

سرکار خانم سرگزی، تمامی مهارت های خود را در قالب آموزش ها و دوره های آنلاین در اختیار شما قرار داده است تا تمامی صاحبان کسب و کار از این مقالات بهرمند شوند و به موفقیت های بیشتر دسترسی داشته باشند.

ما در این مقاله سعی در آشنایی شما با 15 فعالیت روزانه مدیران موفق داشتیه ایم و اگر شما علاقه مند به خواندن مطالب بیشتر و مقالات دیگر هستید، به وبلاگ شخصی سرکار خانم سهیلا سرگزی مراجعه کنید و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

از اینکه ما را تا پایان همراهی نمودید از شما عزیزان سپاس گزاریم.

سهیلا سرگزی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نه + 19 =

  لینک کوتاه :
  پیشنهاد شگفت انگیز

  برای دریافت مشاوره رایگان

  ارسال ایمیل
  این فرصت  استثنایی را از دست ندهید
  close-link

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!