نحوه استخدام بهترین کارمند ها

دسته بندی ها : آموزش, بیزینس کوچینگ 17 آگوست 2020 سهیلا سرگزی 1477 بازدید
نحوه استخدام بهترین کارمندها

یک کارفرما برای این که بتواند کارهای شرکت خود را به خوبی پیش ببرد نیاز دارد که بهترین کارمند ها را استخدام کند. استخدام کارمند مهم ترین کار یک کارفرما است که باید در آن دقت بسیار زیادی داشته باشد. اگر یک شرکت را به یک کشتی تشبیه کنیم، کارمند ها مانند خدمه کشتی هستند که تلاش می کنند که کشتی را با آرامش به سوی ساحل هدایت کنند. اگر این خدمه حرفه ای باشند می توانند این کار را به خوبی انجام دهند اما اگر خدمه کشتی کار خود را به خوبی انجام ندهند کشتی نمی تواند به مقصد مورد نظر برسد.

یک شرکت هدفی مشخص دارد و آن هم بهترین شدن است. بهترین شدن فقط با داشتن کارمند های مجرب و متعهد امکان پذیر است. کارمندانی که با هدف و استراتژی های شرکت آشنایی داشته باشند و به آن ها پایبند باشند. در این مقاله ما به شما می گوییم که چگونه بتوانید کارمندان مجرب را استخدام کنید تا بتوانید با کمک آن ها شرکت خود را به موفقیت های بزرگ برسانید. پس اگر شما هم یک مدیر هستید این مقاله را از دست ندهید. همچنین بسیاری از جویندگان کار می توانند با خواندن این مقاله، خود را تبدیل به بهترین کارمند کنند و در بهترین شرکت ها استخدام شوند پس این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

چگونه بهترین کارمند را استخدام کنیم

استخدام بهترین کارمند

بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به دنبال استخدام بهترین کارمند ها هستند اما نمی دانند که چگونه باید یک کارمند خوب را استخدام کنند. استخدام یک فرآیند اصولی دارد که با رعایت آن می توانید کارمند های نمونه را استخدام کنید اما باید توجه داشته باشید همه چیز به آزمون ها و مصاحبه ها خلاصه نمی شود قبل از هر چیز شما باید یک سری سوالات را طراحی کنید که در حوزه روانشناسی باشد و به خوبی شخصیت افراد را بشناسید. همچنین شما باید بدانید که ویژگی کارمندان خوب چیست؟

هر کاری فرآیند خاص خودش را دارد و استخدام نیز به همین روال است. برای استخدام نیرویی که می خواهید به کار بگیرید باید دقت زیادی کنید و روی آن وقت بگذارید. شما باید یک فرآیند طبق اصول حرفه ای داشته باشید و بر اساس آن پیش بروید این کار شما را به سوی انتخاب بهترین کارمندان هدایت می کنند همچنین شما باید یک سوالاتی را طراحی کنید که از طریق آن بتوانید به خوبی کارمند مورد نظر را استخدام کنید.

یک امر که در استخدام باید توجه کنید این است که از رابطه ها استفاده نکنید. شما باید به فکر کار خود و موفقیت هایی که در ذهن دارید برسید پس باید طبق ضوابط عمل کنید. به این فکر نکنید که یک شخص نزدیک و آشنا یک نفر را به شما معرفی کرده است و شما باید آن را استخدام کنید. به هیچ وجه نباید شرایط کاری را با شرایط دوستانه ارتباط دهید.

شما باید به دنبال استخدام کارمندانی باشید که مهارت های بسیار بالایی داشته باشند و همین طور علاقه به حیطه کاری شما داشته باشند. همیشه به دنبال این نباشید که فردی با سابقه بالا استخدام کنید گاهی اوقات بسیاری از جوانان که سابقه چندانی ندارند، وظایف شان را بهتر انجام می دهند.

مراحل استخدام بهترین کارمندان

 • یافتن نیاز

ابتدا شما باید متوجه شوید در شرکت خود چه نیازی دارید؛ به عبارتی دیگر باید بدانید که فردی را برای چه موقعیتی و با چه شرح وظایفی نیاز دارید، با این کار شما می توانید به راحتی به هدف مورد نظر دست یابید. زمانی که برای استخدام اقدام می کنید باید وظایف شغل مورد نظر را به خوبی بدانید.

 • برنامه ریزی کردن

برنامه ریزی در همه کار ها حرف اول را می زند. شما باید قبل از استخدام برنامه ریزی هایی را داشته باشید و داوطلبان استخدام را بر اساس برنامه ریزی انجام شده دعوت کنید. اگر در برنامه ریزی ها دقت نکنید ممکن است تمام زحمت های شما برباد برود.

 • درج آگهی استخدام

اولین اقدامی که شما برای جذب نیرو باید انجام دهید درج آگهی استخدام است. شما با درج آگهی با بسیاری از رزومه ها روبرو خواهید شد. شما باید یک سری فیلترها را مشخص کنید، مثل میزان معدل، تخصص کافی، سابقه کاری مرتبط و هرآنچه که به کار مربوط است. با بررسی روزمه ها می توانید افرادی را شناسایی کنید که تخصصشان نزدیک به کار شرکت شما است. بهتر است برای بررسی رزومه ها یک شخص را تعیین کنید که به خوبی بتواند رزومه های ارسال شده را بررسی کند.

 • شناسایی اولیه

با بررسی رزومه های ارسالی بر اساس فیلترهای تعیین شده از طرف شما، می توانید یکسری انتخابات اولیه داشته باشید. رزومه حکم شناسنامه کاری یک شخص را دارد و از طریق آن می توان فهمید که یک شخص توانایی انجام چه کارهایی را دارد . رشته تحصیلی، سابقه کاری و… از جمله راه های شناسایی اولیه افراد است. در این زمان شما نباید اجازه دهید که خستگی مانع بررسی دقیق روزمه ها شود، سعی کنید روزمه ها را تا انتها بررسی کنید چرا که ممکن است افراد مناسب را از دست بدهید.

 • مصاحبه تلفنی

زمانی که افراد مدنظر را شناسایی کردید بهتر است با آنها تماس بگیرید و به صورت تلفنی با آنها صحبت کنید. صحبت کردن این امکان را به شما می دهد که با فرد مورد نظر صحبت کنید و آشنایی نسبی از آن پیدا کنید. با پرسیدن یک سری سوالات می توانید گلچینی از آن ها را انتخاب کنید و به مصاحبه حضوری دعوت کنید.

 • مصاحبه حضوری

سعی کنید یک زمان کوتاه را برای مصاحبه انتخاب کنید. اگر زمان مصاحبه بسیار طولانی شود از علاقه و انگیزه افراد برای کار با شما کم می شود و یا ممکن است که افراد مجرب در طول این زمان استخدام دیگر شرکت ها شوند.

همچنین در روز مصاحبه شرایط کاری را به طور کامل برایشان توضیح دهید با این کار شما متوجه خواهید شد که چه کسی به کار شما علاقه دارد و چه کسی علاقه مند به کار نیست.

بعد از این که افراد مورد نظر را استخدام کردید باید برای آن ها آموزش های لازم را در نظر بگیرید هر چه آموزش ها بهتر باشند کارمندان بهتر می توانند با وظایفشان آشنا شوند و بهتر کارهایشان را انجام دهند.

بهترین کارمند

سخن آخر

برای این که کارمندان به بهترین شکل کارشان را انجام دهند شما باید کاری کنید که آنها شیفته شما شوند نه کار شما، زمانی که کارمندان با مدیر رابطه ای مناسب داشته باشند می توانند با علاقه بسیار بالا کارشان را به نحو احسنت انجام دهند.

در آخر لازم به ذکر است اگر شما فرصت کافی برای تحقیق و بررسی برای استخدام کارمندان مناسب را ندارید میتوانید از یک کوچ برای اینکار کمک بگیرید، راهنمایی کردن شما و سازمانتان برای استخدام افراد مجرب یکی از نمونه کمک های یک بیزینس کوچ به شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیزینس کوچینگ به شما پیشنهاد میشود مقاله بیزینس کوچینگ چیست را در سایت سهیلا سرگزی مطالعه کنید.

سهیلا سرگزی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پنج + یازده =

  لینک کوتاه :
  پیشنهاد شگفت انگیز

  برای دریافت مشاوره رایگان

  ارسال ایمیل
  این فرصت  استثنایی را از دست ندهید
  close-link

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!