راه کار هایی برای دستیابی به ذهن ثروتمند

دسته بندی ها : آموزش 2 اکتبر 2020 سهیلا سرگزی 1390 بازدید
ذهن ثروتمند

هر انسانی دلش می خواهد ثروتمند باشد و آن طور که می خواهد زندگی کند. کسانی هم هستند که به این خواسته ی خود رسیده اند، اما آیا می دانید که چگونه به ثروت خود رسیده اند و نظرشان نسبت به راه و روش پولدار شدن چیست؟ اگر پای داستان ثروتمند شدنشان بنشینید به یک پاسخ می رسید و آن هم چیزی نیست جز داشتن ذهن ثروتمند. در واقع این ذهنیت آن هاست که به آن ها در مسیر موفقیت کمک کرده است. البته دستیابی به یک ذهن ثروتمند کار آسانی نیست و ما در ادامه ی این مقاله شما را با روش های دست یابی به ذهن ثروتمند آشنا خواهیم کرد.

باید به ثروت فکر کنید نه به بی پولی

شما باید درمورد خواسته های خود شفاف باشید و آن ها را به شیوه ی مثبت در ذهن خود شکل دهید. مثلا باید با خود بگویید “من می خواهم پولدار باشم” به جای این که بگویید “من نمی خواهم بی پول باشم”. یا هنگام تعدیل نیروی محل کارتان باید بگویید “من می خواهم شغل خود را حفظ کنم” به جای این که بگویید “من نمی خواهم بی کار شوم”.

در واقع ذهن ما متوجه «نمی خواهم، نکن، نمی شود» نیست و طبق قانون جذب که به هرچه فکر کنید همان را وارد زندگی تان می کنید، دقیقا بی پولی را به سمت خود جذب خواهید کرد. البته ذهن انسان اصولاً منفی گراست. تفکر مثبت برای خیلی از انسان ها در ابتدا کار دشواری است اما می توانید با تمرین فقط اتفاقات مثبت را در ذهن خود تجسم کنید و بعد از مدتی ضمیر ناخودآگاه شما به مثبت فکر کردن عادت می کند. پس مثبت فکر کنید تا اتفاقات مثبت برایتان بیفتد.

به ثروت فکر کنید نه بی پولی

صاحب هتل های هیلتون یعنی کنراد هیلتون در جوانی سرایدار هتل بود اما حالا او صاحب هتل های زنجیره ای در سراسر دنیا می باشد. او زمانی که سرایدار بود مخفیانه وارد اتاق رئیس هتل می شد و لباس های او را می پوشید و به گفته ی خودش هتل بازی می کرد و دستور می داد. یعنی تصور می کرد که یک هتل دار بزرگ است و او با این روش به یک هتل دار بزرگ و معروف تبدیل شد. کم نیستند افرادی که با داشتن ذهنی ثروتمند به ثروت رسیده اند. کافی است زندگی نامه ی آن ها را بخوانید تا متوجه اهمیت نوع تفکر و قانون جذب شوید. پس مراقب فکر هایی که از ذهن تان می گذرند باشید.

 

بیشتر عمل کنید تا برنامه ریزی

شاید این مورد برخلاف آموزش های ما در دوران تحصیل است که به ما می گفتند برای هرچیزی برنامه ریزی کنید. شاید خیلی از ما عادت کرده باشیم که همیشه برای انجام کار ها و هدف ها برنامه ریزی کنیم و آنقدر درگیر آن می شویم که عمل کردن را از یاد می بریم. برای دست یابی به ذهن ثروتمند بیشتر عمل کردن مهم است تا برنامه ریزی!

اشخاص موفق این را خوب می دانند که برای غلبه بر ترس های خود باید شروع به عمل کردن بکنند تا اینکه فقط آن را تجسم کنند. تفاوت بین فرد موفق و ناموفق در اقدام کردن و عمل کردن می باشد.

یک الگو برای خود پیدا کنید

بهتر است یک نفر را الگوی خود قرار داده و از او تقلید کنید. سعی نکنید چرخ را از اول اختراع کنید. استفاده کردن از تجربیات دیگران موجب می شود تا اشتباهات کمتری را در مسیر موفقیت خود مرتکب شوید. خیلی ها به این دلیل شکست می خورند که فکر می کنند خودشان بهتر از هر کسی می دانند چه کنند و نیازی به تقلید و الگو برداری ندارند. شما با مشورت گرفتن از افراد موفق و الگوی خود یا استفاده از مقالات و سخنان و آموزش های آن ها می توانید زود تر پیشرفت کنید.

با خودتان درست صحبت کنید

آیا تا به حال به نحوه ی حرف زدن با خودتان دقت کرده اید؟ نحوه ی حرف زدن با خود تان می تواند در کنار شما قرار بگیرد و کمک کند یا این که در مقابلتان ایستاده و به شما آسیب برساند. اگر با لحن منفی با خود صحبت کنید به مرور زمان انگیزه و اعتماد به نفس در شما از بین خواهد رفت و شما را به سمت ذهنیت فقیر هدایت خواهد کرد. شما باید دوست خودتان باشید نه دشمن خودتان. پس برای دست یابی به ذهن ثروتمند باید با خود با لحنی درست و مثبت صحبت کنید و مکالمه های درونی خود را کنترل کنید و مدام با خود تکرار کنید من موفقم، پول و خوشبختی در زندگی من جریان دارد، من لایق بهترین ها هستم و جمله هایی از این قبیل.

عقاید خود را نسبت به پول و ثروت اصلاح کنید

عقاید خود را نسبت به پول اصلاح کنید

گفته های منفی زیادی درمورد پول وجود دارد مثل «پول خوشبختی نمی آورد»، «اشخاص ثروتمند از راه های نادرست و غیر قانونی به ثروت دست می یابند»، «پول چرک کف دست است» و از این دست جمله هایی که در کودکی به ما گفته اند و ذهن ما را به یک ذهن فقیر تبدیل کرده اند. باید این عقاید و تفکر ها را دور بریزید. برای داشتن ذهنی ثروتمند باید مثبت فکر کنید مثلا با خود بگویید “با پول بهتر زندگی می کنم”، “پول آزادی می آورد و به افراد بیشتری می توان کمک کرد”. پس باید رابطه ی دوستانه ای بین خود و پول ایجاد کنید.

نتیجه گیری

ثروت و موفق بودن از ذهن شروع می شود. شما باید ذهنیت خود را اول تغییر دهید، مثبت فکر کنید و تجسم کنید تا به آن برسید. شاید افراد کمی باشند که بر حسب شانس یا رسیدن به یک ارث به ثروت و پول رسیده باشند اما شما نباید هیچگاه چیزی را به شانس واگذاشته و دست روی دست بگذارید و بنشینید. شما نه تنها برای رسیدن بلکه برای استفاده از ثروت هم باید ذهن خود را از قبل آماده کرده باشید. پس همیشه بابت داشته هایتان قدردان باشید تا طبق قانون جذب نعمت ها و موهبت های بیشتری به سمت زندگی شما روانه شود. باور کنید که ثروت امکان پذیر است فقط شما باید خود را لایق آن بدانید.

سهیلا سرگزی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شانزده + سه =

  لینک کوتاه :
  پیشنهاد شگفت انگیز

  برای دریافت مشاوره رایگان

  ارسال ایمیل
  این فرصت  استثنایی را از دست ندهید
  close-link

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!